935C2W20K
935C2W20K Cornell Dubilier Knowles
935.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 200VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 140V
Voltage Rating - DC: 200V
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 1.315" Dia x 2.248" L (33.40mm x 57.10mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 935C2W20K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 200VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 140V, Voltage Rating - DC: 200V, Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 1.315" Dia x 2.248" L (33.40mm x 57.10mm).