935H2W20K-F Cornell Dubilier Knowles
935.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 200VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Termination: Solder Lug
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 140V
Voltage Rating - DC: 200V
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 1.315" Dia x 2.248" L (33.40mm x 57.10mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 935H2W20K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 200VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: Solder Lug, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 140V, Voltage Rating - DC: 200V, Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 1.315" Dia x 2.248" L (33.40mm x 57.10mm).
Weitere Produktangebote 935H2W20K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
935H2W20K-F 935H2W20K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 935.pdf Film Capacitors 20UF 2000V 10%