936C4W3P3K-F
936C4W3P3K-F Cornell Dubilier - CDE
936.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 3.3uF 400V 10% Metallized Cap
auf Bestellung 194 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 936C4W3P3K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAPACITOR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 3.3 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms, Size / Dimension: 0.929" W x 0.689" T x 1.250" L (23.60mm x 17.50mm x 31.75mm).
Weitere Produktangebote 936C4W3P3K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
936C4W3P3K-F 936C4W3P3K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 936.pdf Description: CAPACITOR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms
Size / Dimension: 0.929" W x 0.689" T x 1.250" L (23.60mm x 17.50mm x 31.75mm)