936C4W4P7K-F
936C4W4P7K-F Cornell Dubilier Knowles
936.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 400VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms
Size / Dimension: 0.880" W, 0.640" T x 1.750" L (22.35mm, 16.26mm x 44.45mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 936C4W4P7K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 400VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 400V, Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms, Size / Dimension: 0.880" W, 0.640" T x 1.750" L (22.35mm, 16.26mm x 44.45mm).
Weitere Produktangebote 936C4W4P7K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
936C4W4P7K-F 936C4W4P7K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 936.pdf Film Capacitors 4.7uF 400V 10%
Produkt ist nicht verfügbar
936C4W4P7K-F 936C4W4P7K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 936.pdf Film Capacitors 4.7uF 400V 10%