940C6W1P5K-F
940C6W1P5K-F Cornell Dubilier - CDE
940C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 1.5uF 600V 10%
auf Bestellung 85 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 940C6W1P5K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 600VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Voltage Rating - DC: 600V, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 0.984" Dia x 1.339" L (25.00mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
940C6W1P5K-F 940C6W1P5K-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 940C.pdf Film Capacitors 1.5uF 600V 10%
auf Bestellung 133 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
940C6W1P5K-F 940C6W1P5K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 940C.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 10% 600VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 275V
Voltage Rating - DC: 600V
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 0.984" Dia x 1.339" L (25.00mm x 34.00mm)