940C8W1P5K-F
940C8W1P5K-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
940C.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 1.5uF 850V 10%
auf Bestellung 44 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 940C8W1P5K-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 450V, Voltage Rating - DC: 850V, Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms, Size / Dimension: 1.063" Dia x 1.811" L (27.00mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
940C8W1P5K-F 940C8W1P5K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 940C.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 450V
Voltage Rating - DC: 850V
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms
Size / Dimension: 1.063" Dia x 1.811" L (27.00mm x 46.00mm)
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
940C8W1P5K-F 940C8W1P5K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 940C.pdf Film Capacitors 1.5uF 850V 10%