941C16P47K-F
941C16P47K-F Cornell Dubilier - CDE
941.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 1600V 0.47uF 10% tol
auf Bestellung 75 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 941C16P47K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: FILM CAPACITORS 1600V 0.47UF 10%, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 1.236" W, 0.866" T x 1.811" L (31.40mm, 22.00mm x 46.00mm).
Weitere Produktangebote 941C16P47K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
941C16P47K-F 941C16P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 941.pdf Description: FILM CAPACITORS 1600V 0.47UF 10%
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 1.236" W, 0.866" T x 1.811" L (31.40mm, 22.00mm x 46.00mm)