942C12P22K
942C12P22K Cornell Dubilier Knowles
942C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 1.2KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 430V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Capacitance: 0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 1.043" Dia x 1.339" L (26.50mm x 34.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 942C12P22K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 1.2KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 430V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Capacitance: 0.22 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 1.043" Dia x 1.339" L (26.50mm x 34.00mm).