942C16P47K-F
942C16P47K-F Knowles / Illinois Capacitor
942C.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.47uF 1600V
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 942C16P47K-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.47UF 1.6KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 460V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.181" Dia x 2.126" L (30.00mm x 54.00mm).
Weitere Produktangebote 942C16P47K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
942C16P47K-F 942C16P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 942C.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 1.6KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 460V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.181" Dia x 2.126" L (30.00mm x 54.00mm)