942C16P47K
942C16P47K Cornell Dubilier Knowles
942C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 1.6KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 460V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.181" Dia x 2.126" L (30.00mm x 54.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 942C16P47K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 1.6KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 460V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.181" Dia x 2.126" L (30.00mm x 54.00mm).