942C16S22K-F
942C16S22K-F Knowles / Illinois Capacitor
942C.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.022uF 1600V
auf Bestellung 98 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 942C16S22K-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.022UF 1.6KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 460V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.022 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 27 mOhms, Size / Dimension: 0.472" Dia x 1.339" L (12.00mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
942C16S22K-F 942C16S22K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 942C.pdf Description: CAP FILM 0.022UF 1.6KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 460V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.022 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 27 mOhms
Size / Dimension: 0.472" Dia x 1.339" L (12.00mm x 34.00mm)