942C6P22K-F
942C6P22K-F Cornell Dubilier Knowles
942C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 600VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 600V
Capacitance: 0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms
Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.339" L (16.00mm x 34.00mm)
auf Bestellung 140 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 942C6P22K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 600VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 600V, Capacitance: 0.22 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms, Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.339" L (16.00mm x 34.00mm).
Weitere Produktangebote 942C6P22K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
942C6P22K-F 942C6P22K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 942C.pdf Film Capacitors 0.22uF 600Vdc