942C6P68K-F
942C6P68K-F Cornell Dubilier Knowles
942C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 600VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 600V
Capacitance: 0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms
Size / Dimension: 1.008" Dia x 1.339" L (25.60mm x 34.00mm)
auf Bestellung 98 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 942C6P68K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 600VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 600V, Capacitance: 0.68 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms, Size / Dimension: 1.008" Dia x 1.339" L (25.60mm x 34.00mm).
Weitere Produktangebote 942C6P68K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
942C6P68K-F 942C6P68K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 942C.pdf Film Capacitors 0.68uF 600V