Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 944L101K122ACI
944L101K122ACI
944L101K122ACI Cornell Dubilier - CDE
944L.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 1.2kVDC 100uF 10% Insert Mount
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 944L101K122ACI Cornell Dubilier - CDE
Description: DC LINK, LOW INDUCTANCE, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 2.539" (64.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.9 mOhms, Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
944L101K122ACI Hersteller : Knowles Corporation 944L.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; DC-Link; H: 64mm; 100uF; 1.2kVDC; ±10%
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 1.2kV DC
Operating temperature: -40...85°C
Kind of capacitor: DC-Link
Type of capacitor: polypropylene
ESR value: 900µΩ
Terminal pitch: 45mm
Height: 64mm
Tolerance: ±10%
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 2.539" (64.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.9 mOhms
Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm)