944L101K801AAI
944L101K801AAI Cornell Dubilier Knowles
944L.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: DC LINK, LOW INDUCTANCE
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 1.594" (40.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.5 mOhms
Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 944L101K801AAI Cornell Dubilier Knowles
Description: DC LINK, LOW INDUCTANCE, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 1.594" (40.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.5 mOhms, Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm).