Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 944L161K801ABI
944L161K801ABI
944L161K801ABI Cornell Dubilier - CDE
944L.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 800VDC 160uF 10% Insert Mount
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 136-140 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 944L161K801ABI Cornell Dubilier - CDE
Description: DC LINK, LOW INDUCTANCE, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 2.028" (51.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 160 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.6 mOhms, Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm).
Weitere Produktangebote 944L161K801ABI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 2.028" (51.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 160 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.6 mOhms
Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm)