944U101K102ABI
944U101K102ABI Knowles / Illinois Capacitor
944U.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 100uF 1kV M5 insert
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 944U101K102ABI Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 100UF 10% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms, Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
944U101K102ABI 944U101K102ABI Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 944U.pdf Description: CAP FILM 100UF 10% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms
Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm)