Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 944U161K801ABM
944U161K801ABM
944U161K801ABM Cornell Dubilier - CDE
944U.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 160uF 800V M8 Stud
auf Bestellung 11 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 944U161K801ABM Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 160UF 10% 800VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 160 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms, Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
944U161K801ABM 944U161K801ABM Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 944U.pdf Description: CAP FILM 160UF 10% 800VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 160 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms
Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm)