944U470K122AAI
944U470K122AAI Cornell Dubilier Knowles
944U.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 47UF 10% 1.2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm)
Capacitance: 47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.7 mOhms
Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm)
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 944U470K122AAI Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 47UF 10% 1.2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm), Capacitance: 47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.7 mOhms, Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm).
Weitere Produktangebote 944U470K122AAI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
944U470K122AAI 944U470K122AAI Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 944U.pdf Film Capacitors 47uF 1200V M5 insert