Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 944U470K122AAM
944U470K122AAM
944U470K122AAM Cornell Dubilier - CDE
944U.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 47uF 1200V M8 Stud
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 944U470K122AAM Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 47UF 10% 1.2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.7 mOhms, Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: polypropylene; DC-Link; H: 40mm; 47uF; 1.2kVDC; ±10%
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 1.2kV DC
Operating temperature: -40...85°C
Kind of capacitor: DC-Link
Type of capacitor: polypropylene
ESR value: 700µΩ
Diameter: 84.5mm
Terminal pitch: 45mm
Height: 40mm
Body dimensions: 84.5x40mm
Tolerance: ±10%
Leads: screw
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
944U470K122AAM 944U470K122AAM Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 944U.pdf Description: CAP FILM 47UF 10% 1.2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.7 mOhms
Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm)