944U660K102AAM
944U660K102AAM Cornell Dubilier Knowles
944U.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 66UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 66 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.6 mOhms
Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm)
auf Bestellung 228 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 944U660K102AAM Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 66UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 66 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.6 mOhms, Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
944U660K102AAM 944U660K102AAM Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 944U.pdf Film Capacitors 66uF 1kV M8 Stud
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
944U660K102AAM 944U660K102AAM Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 944U-3081830.pdf Film Capacitors 66uF 1kV M8 Stud