944U700K142ACI
944U700K142ACI Cornell Dubilier Knowles
944U.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 70UF 10% 1.4KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1400V (1.4kV)
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Capacitance: 70 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4 mOhms
Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 944U700K142ACI Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 70UF 10% 1.4KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1400V (1.4kV), Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Capacitance: 70 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4 mOhms, Size / Dimension: 3.327" Dia (84.50mm).
Weitere Produktangebote 944U700K142ACI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
944U700K142ACI 944U700K142ACI Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 944U.pdf Film Capacitors 70uF 1400V M5 insert