947C211K122CBMS
947C211K122CBMS Cornell Dubilier Knowles
947C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 210UF 10% 1.2KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Long Life, Low ESR
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 4.803" (122.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 210 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9 MOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947C211K122CBMS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 210UF 10% 1.2KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 4.803" (122.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 210 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9 MOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Weitere Produktangebote 947C211K122CBMS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947C211K122CBMS 947C211K122CBMS Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947C.pdf Film Capacitors 210uF 1200V 55C
Produkt ist nicht verfügbar
947C211K122CBMS 947C211K122CBMS Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 947C-3081786.pdf Film Capacitors 210uF 1200V 55C
947C211K122CBMS 947C211K122CBMS Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947C.pdf Film Capacitors 210uF 1200V 55C