947C311K102CBIS
947C311K102CBIS Cornell Dubilier Knowles
947C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 310UF 10% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 4.803" (122.00mm)
Capacitance: 310 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2 mOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947C311K102CBIS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 310UF 10% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 4.803" (122.00mm), Capacitance: 310 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2 mOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Weitere Produktangebote 947C311K102CBIS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947C311K102CBIS 947C311K102CBIS Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947C-25791.pdf Film Capacitors 310uF 1000V 55C