947C321K122CDM
947C321K122CDM Cornell Dubilier Knowles
947C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 320UF 10% 1.2KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Long Life, Low ESR
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 6.772" (172.00mm)
Capacitance: 320 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.1 mOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947C321K122CDM Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 320UF 10% 1.2KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 6.772" (172.00mm), Capacitance: 320 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.1 mOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Weitere Produktangebote 947C321K122CDM
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947C321K122CDM 947C321K122CDM Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947C.pdf Film Capacitors 320uF 1200V 55C