947C471K102CDM
947C471K102CDM Cornell Dubilier Knowles
947C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 470UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Long Life, Low ESR
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 6.772" (172.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.3 MOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947C471K102CDM Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 470UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 6.772" (172.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.3 MOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Weitere Produktangebote 947C471K102CDM
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947C471K102CDM 947C471K102CDM Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947C.pdf Film Capacitors 470uF 1kV 55C