Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 947C971K102DLHS
947C971K102DLHS
947C971K102DLHS Cornell Dubilier - CDE
947C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 970uF 1kV 10% DC Film capacitor
auf Bestellung 14 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947C971K102DLHS Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 970UF 10% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 6.496" (165.00mm), Capacitance: 970 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.2 mOhms, Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947C971K102DLHS 947C971K102DLHS Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 947C.pdf Description: CAP FILM 970UF 10% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 6.496" (165.00mm)
Capacitance: 970 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.2 mOhms
Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm)