Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D102K102DJRSN
947D102K102DJRSN
947D102K102DJRSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000UF 10% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.969" (50.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 5.945" (151.00mm)
Capacitance: 1000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.7 mOhms
Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm)
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D102K102DJRSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000UF 10% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.969" (50.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 5.945" (151.00mm), Capacitance: 1000 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.7 mOhms, Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm).
Weitere Produktangebote 947D102K102DJRSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D102K102DJRSN 947D102K102DJRSN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0010168797_1-2540268.pdf Film Capacitors 1000uF 1KV 10%