Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D151K122ACGSN
947D151K122ACGSN
947D151K122ACGSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 150UF 10% 1.2KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 2.992" (76.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8 MOhms
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D151K122ACGSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 150UF 10% 1.2KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 2.992" (76.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8 MOhms, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Weitere Produktangebote 947D151K122ACGSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D151K122ACGSN 947D151K122ACGSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 150uF 1200V 10%