Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D241K102ACGSN
947D241K102ACGSN
947D241K102ACGSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 240UF 10% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 2.992" (76.00mm)
Capacitance: 240 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D241K102ACGSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 240UF 10% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 2.992" (76.00mm), Capacitance: 240 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Weitere Produktangebote 947D241K102ACGSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D241K102ACGSN 947D241K102ACGSN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947D.pdf Film Capacitors 240uF 1KV 10%