Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 947D261K112BDMSN
947D261K112BDMSN
947D261K112BDMSN Cornell Dubilier - CDE
947D-3081817.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 260uF 1100V 10%
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D261K112BDMSN Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 260UF 10% 1.1KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 3.465" (88.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 260 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D261K112BDMSN 947D261K112BDMSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 260uF 1100V 10%
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
947D261K112BDMSN 947D261K112BDMSN Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 947D.pdf Description: CAP FILM 260UF 10% 1.1KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 3.465" (88.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 260 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)