Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 947D271K112AEGSN
947D271K112AEGSN
947D271K112AEGSN Cornell Dubilier - CDE
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 270uF 1100V 10% DC Film capacitor
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D271K112AEGSN Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 270UF 10% 1.1KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 3.976" (101.00mm), Capacitance: 270 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.1 MOhms, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D271K112AEGSN 947D271K112AEGSN Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 947D.pdf Description: CAP FILM 270UF 10% 1.1KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 3.976" (101.00mm)
Capacitance: 270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.1 MOhms
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
auf Bestellung 38 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
947D271K112AEGSN 947D271K112AEGSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 270uF 1100V 10% DC Film capacitor