Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D271K132AHGSN
947D271K132AHGSN
947D271K132AHGSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 270UF 10% 1.3KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV)
Height - Seated (Max): 5.394" (137.00mm)
Capacitance: 270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.3 MOhms
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D271K132AHGSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 270UF 10% 1.3KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV), Height - Seated (Max): 5.394" (137.00mm), Capacitance: 270 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.3 MOhms, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Weitere Produktangebote 947D271K132AHGSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D271K132AHGSN 947D271K132AHGSN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947D.pdf Film Capacitors 270uF 1300V 10%
Produkt ist nicht verfügbar
947D271K132AHGSN 947D271K132AHGSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 270uF 1300V 10%