Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D311K901ACGSN
947D311K901ACGSN
947D311K901ACGSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 310UF 10% 900VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.992" (76.00mm)
Capacitance: 310 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4 mOhms
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
auf Bestellung 131 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D311K901ACGSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 310UF 10% 900VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.992" (76.00mm), Capacitance: 310 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4 mOhms, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D311K901ACGSN 947D311K901ACGSN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947D.pdf Film Capacitors 310uF 900V 10% DC Film capacitor
auf Bestellung 106 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
947D311K901ACGSN 947D311K901ACGSN Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 947D.pdf Film Capacitors 310uF 900V 10% DC Film capacitor
auf Bestellung 103 Stücke:
947D311K901ACGSN 947D311K901ACGSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 310uF 900V 10% DC Film capacitor