947D331K112CDRSN
947D331K112CDRSN Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
947D.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 330uF 1100V 10%
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D331K112CDRSN Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 330UF 10% 1.1KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.969" (50.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 3.465" (88.00mm), Capacitance: 330 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4 mOhms, Size / Dimension: 3.937" Dia (100.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D331K112CDRSN 947D331K112CDRSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 330uF 1100V 10%
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
947D331K112CDRSN 947D331K112CDRSN Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 947D.pdf Description: CAP FILM 330UF 10% 1.1KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.969" (50.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 3.465" (88.00mm)
Capacitance: 330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4 mOhms
Size / Dimension: 3.937" Dia (100.00mm)
auf Bestellung 32 Stücke:
947D331K112CDRSN 947D331K112CDRSN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947D.pdf Film Capacitors 330uF 1100V 10%