Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D331K122BGMSN
947D331K122BGMSN
947D331K122BGMSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 330UF 10% 1.2KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 5.000" (127.00mm)
Capacitance: 330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.2 mOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D331K122BGMSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 330UF 10% 1.2KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 5.000" (127.00mm), Capacitance: 330 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.2 mOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Weitere Produktangebote 947D331K122BGMSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D331K122BGMSN 947D331K122BGMSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 330uF 1200V 10%