Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D351K901BCMSN
947D351K901BCMSN
947D351K901BCMSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 350UF 10% 900VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.992" (76.00mm)
Capacitance: 350 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D351K901BCMSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 350UF 10% 900VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.992" (76.00mm), Capacitance: 350 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Weitere Produktangebote 947D351K901BCMSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D351K901BCMSN 947D351K901BCMSN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947D.pdf Film Capacitors 350uF 900V 10%