Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D391K132CHRSN
947D391K132CHRSN
947D391K132CHRSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 390UF 10% 1.3KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.969" (50.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV)
Height - Seated (Max): 5.433" (138.00mm)
Capacitance: 390 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4 MOhms
Size / Dimension: 3.937" Dia (100.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D391K132CHRSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 390UF 10% 1.3KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.969" (50.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV), Height - Seated (Max): 5.433" (138.00mm), Capacitance: 390 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4 MOhms, Size / Dimension: 3.937" Dia (100.00mm).
Weitere Produktangebote 947D391K132CHRSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D391K132CHRSN 947D391K132CHRSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 390uF 1300V 10%