947D421K901BDMSN
947D421K901BDMSN Knowles / Illinois Capacitor
947D.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 420uF 900V 10% DC Film capacitor
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D421K901BDMSN Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 420UF 10% 900VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 3.465" (88.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 420 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm).
Weitere Produktangebote 947D421K901BDMSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D421K901BDMSN 947D421K901BDMSN Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 947D.pdf Description: CAP FILM 420UF 10% 900VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 3.465" (88.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 420 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)