Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D511K122DFRSN
947D511K122DFRSN
947D511K122DFRSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 510UF 10% 1.2KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.969" (50.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 4.449" (113.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 510 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms
Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D511K122DFRSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 510UF 10% 1.2KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.969" (50.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 4.449" (113.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 510 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms, Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm).
Weitere Produktangebote 947D511K122DFRSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D511K122DFRSN 947D511K122DFRSN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947D.pdf Film Capacitors 510uF 1200V 10%
Produkt ist nicht verfügbar
947D511K122DFRSN 947D511K122DFRSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 510uF 1200V 10%