Produkte > KNOWLES CORPORATION > 947D511K901AFGSN
947D511K901AFGSN Knowles Corporation
947D.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; DC-Link; 510uF; 900VDC; Leads: screw
Terminal pitch: 32mm
Body dimensions: 85x112mm
Operating temperature: -45...85°C
Tolerance: ±10%
Capacitance: 510µF
Type of capacitor: polypropylene
Operating voltage: 900V DC
Kind of capacitor: DC-Link
Leads: screw
ESR value: 1.9mΩ
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D511K901AFGSN Knowles Corporation
Description: CAP FILM 510UF 10% 900VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 4.449" (113.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 510 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.9 mOhms, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Weitere Produktangebote 947D511K901AFGSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D511K901AFGSN 947D511K901AFGSN Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 947D.pdf Description: CAP FILM 510UF 10% 900VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 4.449" (113.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 510 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.9 mOhms
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
947D511K901AFGSN 947D511K901AFGSN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947D.pdf Film Capacitors 510uF 900V 10%
Produkt ist nicht verfügbar
947D511K901AFGSN 947D511K901AFGSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 510uF 900V 10%