Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D521K122CJRSN
947D521K122CJRSN
947D521K122CJRSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 520UF 10% 1.2KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.969" (50.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 5.945" (151.00mm)
Capacitance: 520 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4 MOhms
Size / Dimension: 3.937" Dia (100.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D521K122CJRSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 520UF 10% 1.2KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.969" (50.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 5.945" (151.00mm), Capacitance: 520 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4 MOhms, Size / Dimension: 3.937" Dia (100.00mm).
Weitere Produktangebote 947D521K122CJRSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D521K122CJRSN 947D521K122CJRSN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947D-3081817.pdf Film Capacitors 520uF 1200V 10%