Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D541K112DERSN
947D541K112DERSN
947D541K112DERSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 540UF 10% 1.1KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.969" (50.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 3.976" (101.00mm)
Capacitance: 540 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.3 MOhms
Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D541K112DERSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 540UF 10% 1.1KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.969" (50.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 3.976" (101.00mm), Capacitance: 540 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.3 MOhms, Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm).
Weitere Produktangebote 947D541K112DERSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D541K112DERSN 947D541K112DERSN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 947D.pdf Film Capacitors 540uF 1100V 10%