Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 947D551K102AJGSN
947D551K102AJGSN
947D551K102AJGSN Cornell Dubilier Knowles
947D.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 550UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 5.945" (151.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 550 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.7 MOhms
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 947D551K102AJGSN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 550UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 5.945" (151.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 550 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.7 MOhms, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Weitere Produktangebote 947D551K102AJGSN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
947D551K102AJGSN 947D551K102AJGSN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 947D.pdf Film Capacitors 550uF 1KV 10%