BZT52C3V6 RHG
BZT52C3V6 RHG Taiwan Semiconductor Corporation
BZT52C2V4 SERIES_G1804.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123F
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123F
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4.5 µA @ 1 V
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52C3V6 RHG Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123F, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: SOD-123F, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123F, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 4.5 µA @ 1 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT52C3V6 RHG BZT52C3V6 RHG Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation BZT52C2V4 SERIES_G1804.pdf Description: DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123F
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms
Power - Max: 500 mW
auf Bestellung 5990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 59
Description: Diode: Zener; 0.5W; 3.6V; SMD; reel,tape; SOD123F; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 3.6V
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Case: SOD123F
Semiconductor structure: single diode
Tolerance: ±5%
auf Bestellung 120 Stücke:
Mindestbestellmenge: 120
BZT52C3V6 RHG BZT52C3V6 RHG Hersteller : Taiwan Semiconductor bzt52c2v420series_g1804.pdf Zener Diode Single 3.6V 5% 90Ohm 500mW 2-Pin SOD-123F T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZT52C3V6 RHG BZT52C3V6 RHG Hersteller : Taiwan Semiconductor BZT52C2V4 SERIES_G1804.pdf Zener Diodes 500mW, 5%, Small Signal Zener Diode