Produkte > XP POWER > DRC100US12
DRC100US12
DRC100US12 XP POWER
DRC100-DTE.pdf
Hersteller: XP POWER
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 100W; 12VDC; 7.5A; -30÷70°C
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: screw terminals
Mounting: for DIN rail mounting
Kind of power supply: for DIN rail
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Body dimensions: 92.6x70x58mm
Power: 0.1kW
Output current: 7.5A
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Output voltage range: 10.8...13.8V DC
Output voltage: 12V DC
Efficiency: 88%
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRC100US12 XP POWER
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: switching; for DIN rail; 100W; 12VDC; 7.5A; -30÷70°C, Operating temperature: -30...70°C, Electrical connection: screw terminals, Mounting: for DIN rail mounting, Kind of power supply: for DIN rail, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Body dimensions: 92.6x70x58mm, Power: 0.1kW, Output current: 7.5A, Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC, Output voltage range: 10.8...13.8V DC, Output voltage: 12V DC, Efficiency: 88%, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRC100US12 DRC100US12 Hersteller : XP Power SF_DRC100.pdf DIN Rail Power Supplies DC-DC DIN RAIL 100W
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DRC100US12 DRC100US12 Hersteller : XP Power SF_DRC100.pdf Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 90W
Packaging: Box
Power (Watts): 90W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 2.57" L x 2.28" W x 3.65" H (65.3mm x 58.0mm x 92.7mm)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: AC
Approval Agency: TUV, UL
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 7.5A
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 62368-1
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
auf Bestellung 14 Stücke:
DRC100US12 DRC100US12 Hersteller : XP POWER SF_DRC100.pdf Description: XP POWER - DRC100US12 - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, 1 Ausgang, 90 W, 12 V, 7.5 A
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC