Produkte > AUTONICS > E50S8-5000-3-T-24
E50S8-5000-3-T-24
  • E50S8-5000-3-T-24
  • E50S8-5000-3-T-24
E50S8-5000-3-T-24 AUTONICS
E50-series.pdf E50-series-INS.pdf
Hersteller: AUTONICS
Category: Encoders
Description: Encoder: incremental; Usup: 12÷24VDC; 5000imp/revol; IP50; 2m
Supply voltage: 12...24V DC
Body dimensions: Ø50x78.3mm
Lead length: 2m
Resolution: 5000imp/revol.
Switching frequency max: 300kHz
Type of encoder: incremental
Output configuration: push/pull
Sensors features: shaft 8mm
Connection: cables
IP rating: IP50
Operating temperature: -10...70°C
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E50S8-5000-3-T-24 AUTONICS
Category: Encoders, Description: Encoder: incremental; Usup: 12÷24VDC; 5000imp/revol; IP50; 2m, Supply voltage: 12...24V DC, Body dimensions: Ø50x78.3mm, Lead length: 2m, Resolution: 5000imp/revol., Switching frequency max: 300kHz, Type of encoder: incremental, Output configuration: push/pull, Sensors features: shaft 8mm, Connection: cables, IP rating: IP50, Operating temperature: -10...70°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E50S8-5000-3-T-24 E50S8-5000-3-T-24 Hersteller : Autonics E50S.pdf Description: ENCODER 50MM 5000PPR 12-24VDC
Packaging: Box
Output Type: Totem Pole
Mounting Type: Chassis Mount
Orientation: User Selectable
Termination Style: Cable
Voltage - Supply: 12V ~ 24V
Encoder Type: Incremental
Detent: No
Pulses per Revolution: 5000
Actuator Type: 8mm Dia Flatted End