Produkte > XP POWER > ECE60US09
ECE60US09
ECE60US09 XP Power
SF_ECE60.pdf
Hersteller: XP Power
Description: AC/DC CONVERTER 9V 60W
Packaging: Box
Features: Universal Input
Package / Case: 4-DIP Module
Size / Dimension: 3.60" L x 1.50" W x 1.10" H (91.4mm x 38.1mm x 28.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CSA, TUV, UL
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 6.67A
Voltage - Output 1: 9V
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 62368-1
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECE60US09 XP Power
Description: AC/DC CONVERTER 9V 60W, Packaging: Box, Features: Universal Input, Package / Case: 4-DIP Module, Size / Dimension: 3.60" L x 1.50" W x 1.10" H (91.4mm x 38.1mm x 28.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CSA, TUV, UL, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 6.67A, Voltage - Output 1: 9V, Part Status: Active, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 62368-1.