Produkte > KINGBRIGHT > SA39-11GWA
SA39-11GWA
SA39-11GWA Kingbright
SA39-11GWA.pdf
Hersteller: Kingbright
Description: DISPLAY 7SEG 0.39" SGL GRN 10DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 10-DIP (0.300", 7.62mm)
Color: Green
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 0.512" H x 0.394" W x 0.276" D (13.00mm x 10.00mm x 7.00mm)
Number of Characters: 1
Millicandela Rating: 6.4mcd
Common Pin: Common Anode
Digit/Alpha Size: 0.39" (10.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 565nm
Power Dissipation (Max): 62.5mW
Part Status: Active
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SA39-11GWA Kingbright
Description: DISPLAY 7SEG 0.39" SGL GRN 10DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-DIP (0.300", 7.62mm), Color: Green, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 0.512" H x 0.394" W x 0.276" D (13.00mm x 10.00mm x 7.00mm), Number of Characters: 1, Millicandela Rating: 6.4mcd, Common Pin: Common Anode, Digit/Alpha Size: 0.39" (10.00mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 565nm, Power Dissipation (Max): 62.5mW, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SA39-11GWA Hersteller : KingBright SA39-11GWA.pdf 1-digit THT LED display; Color: green; Manufacturer: Kingbright; brightness: 1,9-6,4mcd common anode; pole pitch: 2,54mm; wavelength: 568nm SA39-11GWA Kingbright OWS.SA39-11GWA