A-2.4576-32
A-2.4576-32 Raltron Electronics
A-2.4576-32.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: CRYSTAL 2.4576MHZ 32PF TH
Packaging: Bulk
Package / Case: HC-49/U
Load Capacitance: 32pF
Size / Dimension: 0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: MHz Crystal
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Frequency Stability: ±50ppm
Frequency Tolerance: ±30ppm
Operating Mode: Fundamental
Height - Seated (Max): 0.531" (13.49mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 400 Ohms
Frequency: 2.4576 MHz